Застуда – не біда, якщо у каміні потріскує вогонь, відбиваючись у келиху золотистими іскрами, ноги закутані теплим пледом, а в душі розливається тепло спогадів…
На жаль, наше життя не завжди романтичне. Робота вимагає постійної напруги, сім’я – турботи і уваги. Простудні захворювання, які на побутовому рівні невіддільні від респіраторних вірусних інфекцій, порушують плани, змушують переживати не тільки неприємні моменти, але іноді ставлять під загрозу здоров’я наших близьких, особливо дітей. На жаль засоби офіційної медицини при вірусній інфекції виявляються малоефективними, а у випадку захворювання дітей молодшого та грудного віку ще й небезпечними. Тому так важливо навчитися запобігати цим хворобам. Особливу актуальність профілактичні зусилля набувають при появі хворих вдома: адже інфекцію можуть підхопити всі члени родини.
Чимало років вивчаючи нетрадиційну медицину, вважаю що варто скористатися саме її допомогою для профілактики та лікування застуди. Гомеопатична «Аптека Попових» поставила своєю метою зібрати воєдино всі доступні засоби для профілактики та лікування застуд. Це фітопрепарати, лікувальні чаї, вітаміни і мікроелементи, засоби гомотоксикологічної медицини, і, звичайно, гомеопатичні ліки. Готові лікарські форми ми отримуємо від вітчизняних виробників, а також з Німеччини, Франції. На основі практичного досвіду трьох лікарських поколінь ми розробили ряд власних рецептур у вигляді окремих препаратів і домашніх гомеопатичних аптечок. Перший препарат, що з’явився ще в радянські роки в епоху напівлегального існування гомеопатії носив назву «Антигрипін». Запропонував його легендарний київський гомеопат Дем’ян Володимирович Попов, а ввела в аптечну номенклатуру завідувачка першої в Україні гомеопатичної аптеки Ніна Дмитрівна Москаленко.
У період загрози простудного (вірусного) захворювання можна скористатися натуральними імуномодуляторами – засобами, що підвищують захисні механізми організму. На нашій території виростає цілий ряд рослин, що мають подібні властивості. Більшість з них містить знамениті фітонциди. Традиція їх застосування має глибокі історичні корені в народній медицині, починаючи з звичайного часнику і цибулі. В останні роки до них додалися екзотичні представники флори інших країн. Існують і інші перевірені часом засоби: колоїдне срібло, розчини кремнію, різні види кальцію, як натурального, так і його сполуки. Слід пам’ятати, що імуномодулятори безглуздо використовувати тривалий час, їх дія триває від декількох тижнів до декількох місяців.
Окрему увагу слід приділити вітамінотерапії, позаяк чимало вітамінів здатні підвищувати захисні механізми організму – роль вітаміну «С» доведена вже давно, останнім часом з’ясовується значення інших вітамінів і біологічно активних речовин. Вітамінотерапія більш доцільна в зимово-весняний період. Її застосування повинно бути співвіднесено з дієтичними рекомендаціями. Не слід спокушатися уявноїю нешкідливістю вітамінів – їх передозування може викликати побічні явища. Те ж саме стосується мікроелементів, наприклад, надмірне надходження в організм кальцію витісняє з нього калій і магній. Таким чином, при тривалому застосуванні незайве скористатися консультацією лікаря, а також зробити аналіз крові на вміст найважливіших мікроелементів.
Ще один важливий момент – вітаміни і мікроелементи, які знаходяться в складі харчових продуктів, незважаючи на їх ідентичність з синтезованими аналогами мають різну біологічну дію. Тому не забувайте про склянку свіжовичавленого соку…
Що стосується гомеопатії, то вона також має в своєму розпорядженні засоби профілактики застуд і респіраторних вірусних інфекцій. Найбільш часто вживаються такі рослини, як калина звичайна, арніка гірська, простріл луговий, беладона, паслін солодкогіркий, ехінацея пурпурова, жовтий жасмин, лаконос американський, імбир лікарський і багато інших.
В склад гомеопатичних препаратів крім рослин часто включаються продукти тваринного походження, солі і мінерали. Наприклад, кремній, кальцій, селен, йод, сірка, залізо, сурма тощо. Існують гомеопатичні ліки з біологічно активних речовин і навіть деяких вірусів і бактерій. Гомеопатичні засоби готуються за особливою процедурою, що дозволяє скоротити вихідну субстанцію до мізерно малої кількості речовини, або залишити на нешкідливому носії «інформацію» про нього. В якості основи для ліків використовуються цукрові гранули, що особливо подобається дітям.
Ми розробили окрему рецептуру профілактичних засобів для дорослих, дітей, а також вагітних жінок. Вагітність є особливим станом, що викликає додаткове навантаження на багато органів і систем, в тому числі імунну, яка тепер повинна забезпечити захист жінки та внутрішньоутробного плода. З іншого боку, практично всі хіміофармацевтичні засоби проникають через плацентарний бар’єр і можуть чинити негативний вплив на дитину. Саме в цій ситуації, завдяки своїй нешкідливості гомеопатія може бути універсальним виходом.
Щоб підвищити її ефективність ми виготовляємо домашні аптечки, які забезпечені інструкцією для підбору засобів згідно симптомів у хворого на застуду. Деякі препарати, які лікарі-гомеопати нашої клініки призначають під час консультації при переохолодженні та для профілактики застуди, з успіхом використовує вся родина, згодом вони поширюються серед друзів і знайомих, навіть скептично налаштованих до гомеопатичної терапії.
Але максимальна дієвість гомеопатичної профілактики досягається за участю спеціаліста – лікаря-гомеопата. Справа в тому, що головний принцип гомеопатії полягає в повній індивідуалізації лікування. Тому наша аптека невіддільна від клініки, яка надає консультативні послуги. Для того, щоб підібрати ліки, лікар враховує не тільки епідемічну захворюваність, але і те, як зазвичай протікає застуда або вірусна інфекція, наявність і характер хронічних хвороб, психічну і фізичну конституцію пацієнта та спадкові фактори. Робота лікаря означає професійну і людську відповідальність. Серед звернень дітей в нашу клініку випадки імунодефіциту (діти, які часто і довго хворіють) становлять 40-50%. Найтиповішою є наступна історія: дитина захворює кожен раз при відвідуванні дитячого колективу. У більшості випадків цю проблему вдається вирішити спільними зусиллями лікаря і батьків.
На закінчення хочеться сказати, що крім ефективних і безпечних ліків, у тому числі гомеопатичних, для профілактики застуд і вірусних інфекцій необхідні і загартовування, і спорт, і правильне харчування і, звичайно ж, гарний настрій.