ІСТОРІЯ: Тетяна Дем’янівна Попова

d4ef05cdff

Тетяна Дем’янівна Попова народилась 15 вересня 1930 року в Україні, в місті Кировограді (на той час Зіновєвськ, раніше Єлісаветград). Закінчила Київський медичний інститут у 1955 році.

Почала працювати лікарем з 1956 року, спочатку як хірург, потім, перейняв досвід батька, як лікар-гомеопат. Завдяки її ентузіазму та великим зусиллям в 1987 році вона стає головним лікарем першої в Україні госпрозрахункової гомеопатичної поліклініки, а згодом очолює Центр Гомеопатії Міністерства Охорони Здоров’я України (1989-1995).

Тетяна Попова перший засновник та організатор Національних конгресів з гомеопатії в Україні та учасник міжнародних гомеопатичних форумів. В 1989 році їй 4dd043792dприсвоєне звання Заслужений лікар України.

В 1990 році вона отримала почесну медаль за розвиток гомеопатії на Міжнародному конгресі в Мексиці. Окрім того, Тетяна Дем’янівна нагороджена орденом “Святої Ольги III ступеня” (2007). Лікар Попова авторка численних праць з гомеопатії, найпопулярніша книга у перекладі видана у Росії, Франції, Чехії, Німеччині.

Т.Д. Попова разом із батьком однодумцями та колегами чимало сприяла створенню класичного, разом з тим оригінального напрямку в гомеопатії, що отримало назву “Київська Гомеопатична Школа”. Виникненню цього, визнаного у гомеопатичному світі феномену сприяла ізоляція Радянського Союзу, відсутність умов та можливостей для навчання гомеопатії.

Саме Тетяна Дем’янівна приділяла прискіпливу увагу питанням гомеопатичної освіти та підвищення кваліфікації лікарів-гомеопатів. Під її орудою завжди проходили та організовувалися семінари, лекції, навчання на робочому місці, а згодом – повноцінні курси з гомеопатії для лікарів. Але методологія школи, її традиції складались неодмінно під контролем практики, яку вона вважала наріжним камінням будь-якої теорії.


tat_dem1_08

Теоретична спадщина Д.В. Попова, подвижницька діяльність наступного покоління українських гомеопатів на чолі з Т.Д. Поповою створили умови для подальшого розвитку дійсно унікального явища “Київської Гомеопатичної Школи”.

В сучасному вимірі школа має P1060683_editedвласні теоретичні принципи, які пройшли випробування часом, лікарів, що працюють за цією методикою домагаються чудових результатів.

Сьогодні переважна більшість українських гомеопатів вважає себе прихильниками Київської гомеопатичної школи та учнями лікаря Попова. Хоча справжніми учнями і послідовниками є вкрай невелика група лікарів, які не тільки особисто були знайомі з Дем’яном Володимировичем, але і на практиці дотримуються положень його доктрини. Тетяна Дем’яновна Попова також виховала чималу низьку відомих лікарів-гомеопатів, які продовжують працювати в Україні. Відтепер  Інститут гомеопатії у своїй освітній програмі зберігає і розвиває кращі традиції школи.

WP_001867

Портрет Т.Д. Попової 1990-ті роки (художник Г.Отрешко)
Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

1 комментарий к записи “ІСТОРІЯ: Тетяна Дем’янівна Попова”

  1. Юрий Юсов says:

    КИЕВСКАЯ ШКОЛА ГОМЕОПАТИИ – Татьяна Демьяновна – патриот Украины!

Оставить комментарий